Rezervace
  • Čeština
  • English
  • Polski
Zavolejte nám: +420 777 723 086
Luhačovice, Nádražní 345, Zobrazit na mapě
Zajímavá místa

Zajímavá místa

Je nám jasné, že jestliže jedete na dovolenou, chcete si ji co nejvíce užít a získat co nejvíce zážitků. Zde jsme Vám vypsali pár tipů na dobrý výlet, nebo alespoň míst, která stojí za to vidět.

Kolonáda Luhačovice

Rozhodně si nenechte ujít lázeňskou kolonádu. Můžete zde obdivovat krásné a majestátní Jurkovičovy stavby, které jsou známé po celém světě. Dát si kávu na lázeňském náměstí u čehož si můžete poslechnout koncert živé hudby, či si jen udělat procházku po léčivých pramenech a vybrat si, který je pro Vás ten nejlepší.

Luhačovické minerální prameny

Luhačovice jsou tak vyhledávaným lázeňským místem především díky svým pramenům. Všichni znají jistě Vincentku, která je pro toto město typická, málokdo ale ví, že pramenů je celkem 16, některé se ovšem k léčebným účelům nevyužívají.

Vincentka – jak již bylo zmíněno, je asi nejznámějším pramenem, který najdete přímo naproti lázeňskému domu na kolonádě. Sama o sobě se využívá k pitné kůře i k výrobě jiných léčivých produktů – např. zubní pasty, nosních kapek, pastilek, či hydratačního krému. Její pití také výborně prospívá po alkoholových excesech.

Aloiska – patří k nejstarším luhačovským pramenům. K nalezení je v parku nad Bílou čtvrtí. Výborná je nejen k pitným kůrám, především u problémů se zažívací traktem, ale také k inhalacím.

Ottovka – je třetím nejznámějším pramenem s vývěrem nedaleko tenisových kurtů. Původně vytékala naprosto volně, zachycena byla teprve v roce 1905. Zaujme Vás nejen svou chutí ale i kruhovým pavilonem.

Další prameny zde alespoň zmíníme, nechte se však zlákat k jejich objevení sami!

Pramen Dr. Šťastného, Pramen SV. Josefa, Amandka, Elektra 1 a 2, Bystrica, Pramen Jubilejní, Vincentka 2, Jaroslava, či Sirný pramen.

Aquapark Luhačovice

Koupání láká malé i velké v zimě i v létě. V Luhačovicích a nejbližším okolí máte příležitostí hned několik:

  1. Luhačovická přehrada, která je po dlouhém čištění konečně opět v provozu a slibuje krásné přírodní koupání, či jen procházku, vyjížďku na kole, či inline bruslích.

  2. Pozlovické koupaliště, jež v létě slibuje super koupačku v bazénech zábavních i plaveckých, tobogány i skluzavky a další atrakce, které rádi využijí děti i dospělí.

  3. Městská plovárna, která je od našeho penzionu vzdálená asi 10 min pěší chůze a je to nejlepší krytý zábavní park na okolí. Skvělé je nejen to, že si vodní radovánky můžete užít kdykoli, ale lístky si můžete zakoupit přímo u nás na penzionu a nestát žádnou řadu :)

 

Zámek Nový Světlov a Muzeum v Bojkovicích (cca 13 km)

Jestliže budete mít čas na výlet, rozhodně nevynechejte jen kousek vzdálené Bojkovice, kde je největší dominantou nově zrekonstruovaný zámek Nový Světlov, který obklopují nádherné zahrady s řadou zajímavých soch. K jedné z nich se váže i strhující příběh o útrpném právu, které zde na zámku platilo, který si můžete poslechnout v místním muzeu a zároveň se podívat na mnoho zajímavých artefaktů.

ZOO Lešná (cca 25 km)

Není ZOO jako ZOO a kouzlu zoologické zahrady v Lešné propadnou malí i velcí návštěvníci. Je rozdělená podle přirozeného výskytu zvířat na jednotlivé kontinenty, tudíž můžete za jeden den navštívit klidně celou zemi. Vydejte se napříč Afrikou a třeba potom rovnou do Evropy.

V areálu zoo je také zámek, který rozhodně stojí za návštěvu.

Hrad Buchlov (cca 40 km)

Hrad Buchlov je jedním z nejkrásnějších a nejmajestátnějších hradů na okolí. Jeho původ se datuje již od 2. pol. 13. stol., kdy se na něm vystřídaly různé mocné panovnické rody. Je opředen zajímavými pověstmi, ale i fakty a navíc – tam mají pravou mumii :)

Zámek Buchlovice + Barborka (cca 42 km)

Jelikož hradním pánům byla v chladných obdobích na hradě zima, nechali si v blízkých Buchlovicích vystavit zámek, který má charakter barokní vily. Obklopují ho krásné, upravované zahrady.

Barborka je barokní kaple sv. Barbory, která slouží též jako rodinná hrobka pánů z Petřvaldu a Berchtoldů.

Vizovice (cca 20 km)

Když se řekne Vizovice, představí si každý slivovici Rudolfa Jelínka. Jeho areál je přístupný veřejnosti a konají se zde také různé festivaly, z nichž nejslavnější je asi Trnkobraní. Je zde ale také hezký zámek a za zmínku stojí i místní, krajové, domácí speciality, které rozhodně také stojí za ochutnání.

Baťův kanál (cca 35 km)

Užijte si individuální nebo skupinovou plavbu po řece Moravě na Baťově kanálu. Délka je 52 km a jeho historie sahá k letům 1935 – 1938. Pro všechny milovníky lodí a loděk ideální typ na výlet.

Muzeum Jana Ámose Komenského – Uherský Brod (cca 15 km)

Jedním ze spekulovaných míst narození Jana Ámose Komenského je i Uherský Brod a to by v tom byl čert, aby učitel národů zde nezanechal svůj odkaz. Muzeum v Uherském Brodě zaujme velké i malé návštěvníky a spoustu exponátů si můžete dokonce vyzkoušet na vlastní kůži :)

Share Button
 

Najdete nás jednoduše

  PenzionAnebel

  penanebel

 rezervace@penzionanebel.cz

Kontaktujte nás na:

Nádražní 345
763 26 Luhačovice
Mobil: +420 777 723 086

PENZION NEMÁ RECEPCI!!!

PO-PÁ 8:00 – 16:00
SO-NE A SVÁTKY
dle předchozí telefonické dohody

Rezervujte si Ubytování

Rezervujte si ubytování pomocí našeho online rezervačního systému nebo nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

Pobytové balíčky

Penzion Anebel v Luhačovicích hodnocení